Pojďte s námi spolupracovat

deti-a-rodiceJsou to právě rodiče, kteří mají na dítě největší vliv. Proto jste vítáni v MŠ v průběhu celého dne a můžete se zapojit do práce s dětmi. Způsobů, jak se zapojit, je celá řada. Například zapojení se v jednotlivých centrech aktivit – hracích koutcích, při akcích školy, návštěvách třídy.

Rodičům, kteří se zapojí do dění v naší třídě HVĚZDIČEK, patří náš dík.

Centra aktivit –  koutky

Koutky podporují u dětí iniciativu, touhu po objevování a vedou děti k vlastní  tvořivosti. Umožňují dětem učit se způsobem, který jim nejvíce vyhovuje a který odpovídá typu jejich inteligence a stupni vývoje.

Význam center aktivit:

  • možnost výběru činností – samostatné rozhodování , zodpovědnost
  • možnost pracovat ve skupině – děti se učí navzájem si pomáhat, řeší konflikty
  • možnost výběru materiálu – rozvíjí tvořivost a samostatnost

Děti se učí, že každá věc má své místo, lépe se orientují v prostředí třídy a učí se zodpovědnosti.

Můžete nám pomoc při dovybavení některých koutků:

POKUSY, OBJEVY – lupy, mikroskop, lakmusové papírky, pinzety, baterky, glóbus, dalekohled, sádra, kapátka, hadičky, dřevěné lékařské špachtle, alobal, starý budík nebo hodinky, odměrky, květináčky, metry, pravítka …… přivítáme i další nápady

ATELIÉR – papíry do kopírky, tvrdé i měkké papíry na kreslení a malování v různých velikostech i barvách, zbytky vlny, korek, razítka, pěny na holení, lepidla, omalovánky na jakákoliv téma …….

ŠKOLÁČEK –  výukové prográmky pro děti, bedýnky k PC, nápady z různých dětských časopisů …

KNIHY– encyklopedie, knihy, leporela, časopisy ….

ODPOČINKOVÝ – relaxační pomůcky,

MANIPULAČNÍ – stavebnice, hry, plastové pinzety, skládačky, hlavolamy

TĚLOCVIČNA –  míče (malé, velké)

Pokud máte chuť a hlavně sílu, můžete nám pomoct výrobou domácí modelíny. Té není nikdy dost 🙂 :

POTŘEBNÉ PŘÍSADY :15 dkg hladké mouky (prý může být i polohrubá, ale nemám ji vyzkoušenou), 7,5 dkg soli, 300 ml teplé vody – v ní rozmícháme trochu potravinářského barviva – a dále přidáme 1 lžíce oleje a 2 lžíce octa. Já přidávám ještě cukrářské aroma – jen pár kapek na provonění.

Smícháme sypkou směs s tekutou a  vše pomalu mícháme v teflonovém hrnci (pánvičce) na mírném ohni, dokud se nepřestane hmota lepit na vařečku a vypadá stejně jako plastelína (2-4 minuty). JE POTŘEBA NECHAT PLASTELÍNU NA SPORÁKU OPRAVDU DO ÚPLNÉHO ZHOUSTNUTÍ, LEPÍ SE NA VAŘEČKU A VLASTNĚ UŽ NEJDE ANI MÍCHAT. (Když byste skončili dříve, tak se vám pak po vychladnutí bude plastelína lepit na prsty.) Necháme zchladnout a pořádně vypracujeme. Z množství lze udělat i dvě barvy. Já dělám vždy jen jednu barvu. Tato modelína je hodně oblíbená a tvořit z ní chtějí většinou  všechny děti. Uchovává se v lednici, buď v igelitu, plastové fólii nebo plastové nádobě. Není náročná finančně, jen si u její přípravy člověk trošičku zaposiluje 🙂

Pobyt na školní zahradě – pokud vyřazujete dětský kočárek, odrážedlo nebo koloběžku, vyřaďte ji, prosím, k nám do školky.

Fantazii se meze nekladou. Pokud máte jakýkoliv dobrý nápad, jak naše koutky vylepšit nebo obohatit, případně máte dokonce chuť dětem něco nového přinést nebo předvést, budeme rády!