Pojďte s námi spolupracovat

deti-a-rodiceJsou to právě rodiče, kteří mají na dítě největší vliv. Proto jste vítáni v MŠ v průběhu celého dne a můžete se zapojit do práce s dětmi. Způsobů, jak se zapojit, je celá řada. Například zapojení se v jednotlivých centrech aktivit – hracích koutcích, při akcích školy, návštěvách třídy.

Rodičům, kteří se zapojí do dění v naší třídě HVĚZDIČEK, patří náš dík.

Centra aktivit –  koutky

Koutky podporují u dětí iniciativu, touhu po objevování a vedou děti k vlastní  tvořivosti. Umožňují dětem učit se způsobem, který jim nejvíce vyhovuje a který odpovídá typu jejich inteligence a stupni vývoje.

Význam center aktivit:

  • možnost výběru činností – samostatné rozhodování , zodpovědnost
  • možnost pracovat ve skupině – děti se učí navzájem si pomáhat, řeší konflikty
  • možnost výběru materiálu – rozvíjí tvořivost a samostatnost

Děti se učí, že každá věc má své místo, lépe se orientují v prostředí třídy a učí se zodpovědnosti.

Můžete nám pomoc při dovybavení některých koutků:

POKUSY, OBJEVY – lupy, mikroskop, lakmusové papírky, pinzety, baterky, glóbus, dalekohled, sádra, kapátka, hadičky, dřevěné lékařské špachtle, alobal, starý budík nebo hodinky, odměrky, květináčky, metry, pravítka …… přivítáme i další nápady

ATELIÉR – papíry do kopírky, tvrdé i měkké papíry na kreslení a malování v různých velikostech i barvách, zbytky vlny, korek, razítka, pěny na holení, lepidla, omalovánky na jakákoliv téma …….

ŠKOLÁČEK –  výukové prográmky pro děti, bedýnky k PC, nápady z různých dětských časopisů …

KNIHY– encyklopedie, knihy, leporela, časopisy ….

ODPOČINKOVÝ – relaxační pomůcky,

MANIPULAČNÍ – stavebnice, hry, plastové pinzety, skládačky, hlavolamy

TĚLOCVIČNA –  míče (malé, velké)

Pokud máte chuť a hlavně sílu, můžete nám pomoct výrobou domácí modelíny. Té není nikdy dost 🙂 :

POTŘEBNÉ PŘÍSADY :15 dkg hladké mouky (prý může být i polohrubá, ale nemám ji vyzkoušenou), 7,5 dkg soli, 300 ml teplé vody – v ní rozmícháme trochu potravinářského barviva – a dále přidáme 1 lžíce oleje a 2 lžíce octa. Já přidávám ještě cukrářské aroma – jen pár kapek na provonění.

Smícháme sypkou směs s tekutou a  vše pomalu mícháme v teflonovém hrnci (pánvičce) na mírném ohni, dokud se nepřestane hmota lepit na vařečku a vypadá stejně jako plastelína (2-4 minuty). JE POTŘEBA NECHAT PLASTELÍNU NA SPORÁKU OPRAVDU DO ÚPLNÉHO ZHOUSTNUTÍ, LEPÍ SE NA VAŘEČKU A VLASTNĚ UŽ NEJDE ANI MÍCHAT. (Když byste skončili dříve, tak se vám pak po vychladnutí bude plastelína lepit na prsty.) Necháme zchladnout a pořádně vypracujeme. Z množství lze udělat i dvě barvy. Já dělám vždy jen jednu barvu. Tato modelína je hodně oblíbená a tvořit z ní chtějí většinou  všechny děti. Uchovává se v lednici, buď v igelitu, plastové fólii nebo plastové nádobě. Není náročná finančně, jen si u její přípravy člověk trošičku zaposiluje 🙂

Pobyt na školní zahradě – pokud vyřazujete dětský kočárek, odrážedlo nebo koloběžku, vyřaďte ji, prosím, k nám do školky.

Fantazii se meze nekladou. Pokud máte jakýkoliv dobrý nápad, jak naše koutky vylepšit nebo obohatit, případně máte dokonce chuť dětem něco nového přinést nebo předvést, budeme rády!

Knihovna

knihovnaKaždý týden navštěvujeme s dětmi navštěvovat městskou knihovnu na Sídlišti svobody. Děti si zde mohou zapůjčit knížky nejen do školky, ale i domů.